Üre Nefes Kiti

Üre Nefes Kiti H. Pylori (Helicobacter Pylori) Nefes Testi veya Üre Nefes Testi, olarak da adlandırılmaktadır.H. pylori nefes testi, basit ve güvenli bir testtir. H. pylori enfeksiyonunu teşhis etmek ve kontrol amacıyla kullanılmaktadır.

Üre nefes testi nasıl yapılır?

Üre nefes Testi, içinde üre adı verilen bir madde bulunan özel bir sıvı içeceksin. H. pylori’ye sahipseniz, bakteriler vücudunuzdaki üreyi karbondioksite çevirecek ve laboratuvar testleri nefesinizde normalden daha yüksek gaz seviyeleri olduğunu gösterecektir.

Üre Nefes Kiti İçin Sunum Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=tpGs3KX80KE

Pozitif üre nefes testi ne anlama gelir?

Üre nefes testi, zamanın %95’inden fazlasında doğrudur. Test pozitifse, H. pylori mevcuttur . Negatifse, muhtemelen midenizde H. pylori yoktur demektir.

Üre nefes testi neyi teşhis eder?

Üre nefes testi (UBT), Helicobacter pylori enfeksiyonunu saptamak için en önemli non-invaziv yöntemlerden biridir . Test, H. pylori’nin büyük miktarlarda ürettiği üreaz enzimi tarafından oral olarak uygulanan ürenin hidrolizinden yararlanılmaktadır.

Üre nefes testine nasıl hazırlanırım?

Testinizden bir saat önce bir şey yemeyin veya içmeyin • Testinizden bir saat önce sakız veya tütün çiğnemeyin • Testinizden bir saat önce sigara içmeyiniz.

Helicobacter pylori tedavi edilebilir mi?

Üre Nefes Kiti

Çoğu insan iki haftalık ilacı bitirdikten sonra iyileşmektedir .Bazı insanların iki hafta daha ilaç alması gerekir.Bakterilerin öldürülmesini sağlamak için ilacın tamamını bitirmek önemlidir.Kılavuzlar, H. pylori için tedavi edilen tüm hastaların kullanılmasını önermektedir.

Daha fazla Detaylar için iletişime geçebilirsiniz.